in

Attaroğlu İlkokulundan Kültürlerarası etwinning Projesi

Attaroğlu ilkokulunun Kasım 2023’ün ortalarında başladığı  “ Nice to meet you, Let’s Know each other (Tanıştığımıza  memnun oldum! Hadi Birbirimizi tanıyalım”) etwinning projesi eğitim-öğretim yılının bitmesiyle birlikte sona erecek.

Okulun etwinning kulübü öğrencilerinin  İngilizce öğretmeni Görkem Doğan koordinatörlüğünde ve okul müdürü Zeki Alpaslan’ın destekleriyle Yunanistan İspanya, İtalya ve Polonya’daki akranlarıyla işbirliği yapıyorlar.

Projenin amacı, ortakların ilgi alanlarını ilgilendiren konularda İngilizce dilinin gerçek iletişim ve işbirliği koşullarında kullanılmasıdır. Bireysel hedefleri, öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri olan dijital becerilerini geliştirmede yapay zeka araçları da dahil olmak üzere çeşitli dijital araçların kullanımı yoluyla iletişim, işbirliği ve yaratıcılık becerilerinin geliştirilmesinin yanı sıra yeni teknolojiler hakkında bilginin geliştirilmesidir. Ayrıca, çeşitliliğe saygı ve farklı olanın eşit olarak kabul edilmesi, kültürlerarası eğitim ilkelerini takip eden ve katılımcı öğrencileri ve yarının vatandaşlarını çok kültürlü toplumlardaki hayata hazırlamak gibi çok faydalı amaçları da  vardır.

Oyunu ver

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings